Czysta Glinka Czerwona
100% naturalna
do maseczek na trądzik, skórę mieszaną i wrażliwą
Glinka czerwona jest 100% produktem naturalnym, wydobywanym z rejonów Francji w postaci twardych kamieni. W kolejnym etapie jest suszona, poddawana obróbce i rozdrabniana.
Jest bardzo bogata w krzem, żelazo, mangan, potas i tytan.
Dobrze wpływa na cerę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą. Doskonale oczyszcza i napina skórę, jednocześnie cera po maseczce z glinki jest gładka.
Glinka czerwona jest najczęściej stosowana w przypadkach łagodzenia objawów trądziku różowatego. Po systematycznym nakłdaniu maseczek, skóra staje się wyraźnie zdrowsza, objawy trądzikowe są mniej widoczne, cera nabiera jednolitego kolorytu. Jej regularne stosowanie może dodatkowo wywołać efekt delikatnie opalonej skóry.
Systematyczne nakładanie maseczek z glinki czerwonej zapewnia uszczelnienie naczyń krwionośnych i zapobiega ich pękaniu. Jest polecana nie tylko do twarzy, ale również do głębokiego peelingu ciała. Po zastosowaniu maski, skóra znacznie lepiej chłonie składniki odżywcze z olejków i maseł.
Czerwona glinka jest przeznaczona również dla cer, które są wrażliwe i skłonne do zmian alergicznych.
Stosowanie:
Maseczki na twarz i ciało:
Należy wymieszać pożądaną ilość glinki z małą ilością wody, do uzyskania papki. Papka musi być dość gęsta. Następnie nałożyć glinkę na skórę i pozostawić na twarzy 10-15 minut, na ciele ok. 20 minut. Na maseczkę, na twarzy można położyć wilgotną chusteczkę, żeby nie wyschła zbyt szybko.
Zamiast wody można do sporządzenia maseczki użyć wody kwiatowej. Do maseczki można dodać kilka kropli olejku z czarnego kminu lub zastosować ten olejek na twarz po zmyciu maski.
Taki zabieg jest szczególnie korzystny dla trądzikowej, zanieczyszczonej, z wypryskami.
Dla cery dojrzałej i suchej korzystne jest zmieszanie glinki różowej z kilkoma kroplami olejku arganowego, z róży damasceńskiej lub z dzikiej róży.
UWAGA: Maseczka podczas wysychania ściąga skórę, dlatego aby uniknąć po jej zmyciu podrażnionej i zaczerwienionej cery zwilżaj twarz podczas schnięcia wodą lub hydrolatem kwiatowym. Podrażnienie i ściągnięcie ustępuje po kilku minutach po zmyciu maski. Nie jest to działanie niekorzystne na skórę, to tylko wynik wysychania naturalnej glinki. Do przygotowania maseczek nie używać żadnych metalowych przedmiotów: kubków, misek, łyżeczek.
Kąpiele:
Wsypać pół szklanki glinki do wanny z ciepłą wodą. Zanurzyć ciało w kąpieli na ok. 20minut. Po czym nie należy wycierać skóry ręcznikiem, tylko deliktanie się nim owinąć i położyć pod kołdrą
Mycie włosów:
Zmieszać glinkę z wodą do uzyskania konsystencji pasty. Pastę nanieść na włosy oraz skórę głowy i dobrze masować przez kilka minut. Po czym włosy spłukać wodą.
Tego typu zabiegi dobrze oczyszczają i wzmacniają skórę głowy oraz włosy.