Fuzja Logo
0


GLINKA ZIELONA

GLINKA ZIELONA

Oczyszcza skórę z toksyn,
wygładza, ujędrnia, likwiduje przebarwienia

Najlepsza do skóry tłustej i mieszanej!

Glinka w tradycji beduińskiej od stuleci stosowana była do oczyszczania włosów, twarzy i ciała. 
Współcześnie stosowana jest w zabiegach SPA w ekskluzywnych ośrodkach na całym świecie, w kosmetyce  w farmakologii, dermatologii.

Glinka zielona Montmorillonite pochodząc głównie z południa Francji, nazwę zawdzięcza jednemu z tamtych regionów, gdzie została odkryta. 
Historia glinki zaczyna się w skałach krzemionkowo-aluminiowych, skąd jest wydobywana. Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk.

Montmorillonite wygrzewana na słońcu przez 260 dni w basenie Morza Śródziemnego jest wyjątkowo bogata w magnez, a także krzem, selen, mangan, fosfor, dolomit, potas, pierwiastki tak niezbędne dla naszego zdrowia. 

Zdolność do remineralizacji cery to dla glinki Montmorillonite aż 70 %. Zawdzięcza to wysokiej zdolność do wymiany kationów. 

Montmorillonite jest drobno mielona, zawiera więcej niż inne glinki zielone drogocennych pierwiastków , takich jak magnez, krzem, tlenki minerałów, potas, dolomit, mangan, fosfor, miedź, selen.

Glinka jest znana ze swoich właściwości zabliźniających, regenerujących i oczyszczających.

Trwale poprawia kondycję skóry: ujędrnia, działa ściągająco, zwęża pory, poprawia krążenie i tonizuje.

 W połączeniu z wodą glinka zielona to najlepsza maseczka dla skóry tłustej, mieszanej, skłonnej do wyprysków, zanieczyszczonej, szarej, pozbawionej blasku.

Skład mineralny glinki:

Krzemionka (SiO2) 55,47% 
Tlenek glinu (Al2O3) 18,64%

Tlenek żelaza (Fe2O3) 6,35%Tlenek magnezu (MgO) 4,01%

 

Tlenek potasu (K2O) 3,66%

Tlenek manganu (MnO) 0,15%

Tlenek wapnia (CaO) 1,93%

sód (Na2O) 1,10%

 

Glinka ma szerokie zastosowanie może być używana jako mydło, szampon, maseczka na twarz i ciało oraz peeling drobnoziarnisty

Działanie glinki  polega na absorpcji zanieczyszczeń - nie jest ona w żaden sposób agresywna dla skóry, włosów, czy śluzówki.

 

Stosowanie:

Maseczki na twarz i ciało:

Należy wymieszać pożądaną ilość glinki z małą ilością wody, do uzyskania papki. Papka musi być dość gęsta. Następnie nałożyć na skórę i pozostawić na twarzy 10-15 mniut, na ciele ok. 20 minut. Na maseczkę, na twarzy można położyć wilgotną chusteczkę, żeby nie wyschła zbyt szybko.
Zamiast wody można do sporządzenia maseczki użyć herbaty ziołowej. Do maseczki można dodać sok z ogórka, miód, sok z cytryny lub odrobinę octu jabłkowego. Taka maseczka jest szczególnie korzystna dla cery tłustej i trądzikowej. Po zabiegu należy posmarować twarz olejkiem z czarnuszki lub arganowym, a ciało jednym z naturalnych maseł.

UWAGA: Maseczka podczas wysychania ściąga skórę, dlatego aby uniknąć po jej zmyciu podrażnionej i zaczerwienionej cery zwilżaj twarz podczas schnięcia wodą lub hydrolatem kwiatowym. Podrażnienie i ściągnięcie ustępuje po kilku minutach po zmyciu maski. Nie jest to działanie niekorzystne na skórę, to tylko wynik wysychania naturalnej glinki. Do przygotowania maseczek nie używać żadnych metalowych przedmiotów: kubków, misek, łyżeczek.

Dla cery dojrzałej i suchej korzystne jest zmieszanie glinki zielonej z kilkoma kroplami olejku naturalnego, np. z dzikiej róży czy arganowym

Kuracja antycellulitowa: wymieszać 3-4 łyżeczki glinki z wodą i nałożyć na uda, pośladki, brzuch, owinąć folią, a następnie ręcznikiem. Maskę pozostawić na ciele ok. 40 min.
Po takiej kuracji polecamy wmasować olejek z alg.

Kąpiele:
Wsypać pół szklanki glinki do wanny z ciepłą wodą. Zanurzyć ciało w kąpieli na ok. 20minut. Po czym nie należy wycierać skóry ręcznikiem, tylko delikatnie się nim owinąć i położyć pod kołdrą 


Mycie włosów:
Zmieszać glinkę z wodą do uzyskania konsystencji pasty. Pastę nanieść na włosy oraz skórę głowy i dobrze masować przez kilka minut. Po czym włosy spłukać wodą.

Tego typu zabiegi zapobiegają przetłuszczaniu się włosów.

Ciepłe okłady:
Pastą jak na maseczkę smarować chore miejsce (stawy, mięśnie, gardło, czoło, ucho itd.), następnie owinąć je mokrym, ciepłym ręcznikiem. 

Położenie na okładzie termoforu wzmaga działanie okładu. Taki okład stosować 2 razy dziennie przez ok. 30 minut.

Płukanki:
Przy bólach gardła, zapaleniu migdałów czy anginie łyżeczkę glinki rozpuścić w szklance ciepłej wody lub herbaty szałwiowej. 


Przy przyrządzaniu maseczek i napojów mineralnych z glinką zieloną bardzo ważne jest, by nie używać żadnych metalowych przedmiotów (łyżek, kubków).

Po zabiegu z glinką zieloną zastosować na skórę twarzy olej Marula lub olej Jojoba.