Prawdziwy lifting skóry
Dawniej kwas hialuronowy pozyskiwano z kogucich grzebieni, dziś jest uzyskiwany metodami biotechnologicznymi.
Dzięki niemu skóra jest gładka i sprężysta. Niestety, ubywa go, gdy nam przybywa lat.
Skarb dla skóry
Kwas hialuronowy jest substancją niezwykle cenną dla naszego organizmu. Łączy z sobą włókna kolagenowe i elastylowe w skórze właściwej i wiąże cząsteczki wody, zapewniając nam gładkość skóry. Jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody. Ma on również zdolność minimalizowania stanu zapalnego i usuwania wolnych rodników. Z wiekiem jego ilość maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek.
Od dawna stosowany jest w medycynie, a w kosmetykach stanowi najbardziej wartościowy składnik nawilżający. Jako składnik kosmetyków kwas przyczynia się do odbudowy uszkodzonego naskórka, tworzy na skórze film ochronny zapobiegający utracie wilgoci, wygładza, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry. Naukowcy pracują nad tym, jak najskuteczniej wykorzystać ten eliksir młodości.
Kwas HA jest stosowany w medycynie, np. do leczenia ran i blizn. A to dlatego, że kwas hialuronowy stymuluje powstawanie komórek, a tym samym sprzyja migracji nowych komórek skóry i pobudza czynnik wzrostu w obszarach gdzie doszło do zranienia. Rezultaty są zaskakujące. Nawet bardzo. Ciężko gojące się blizny stają się mniej widoczne.
Czym jest HA?
Z chemicznego punktu widzenia kwas hialuronowy (oznaczany HA) jest to glikozoaminoglikan (rodzaj polisacharydu), wbrew nazwie nie jest kwasem a biopolimerem. Występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną u bakterii i człowieka. Został wyizolowany 70 lat temu.
Nazwa „hialuronowy" ( z greckiego „hyalos"= szkło) pochodzi od wyglądu. Kwas ten ma bowiem postać bezbarwnej, przezroczystej, szklistej cieczy o konsystencji żelu. Współcześnie pozyskuje się go syntetycznie metodami biotechnologicznymi. Wytwarzają go specjalnie dobrane szczepy bakterii hodowane na odpowiedniej pożywce.
Zastosowanie
Należy pamiętać , że 3% jest to maksymalne kosmetyczne stężenie kwasu hialuronowego, dlatego najepiej łączyć go przed nałożeniem z naturalanymi olejkami. Efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu. Działa natychmiast jak serum mocno ujędrniające i nawilżające skóre. Szybko się wchłania, napina i wygładza twarz, szyję, dekolt.
Kwas, który oferujemy jest do stosowania zewnętrznego na skórę.
Polecam kwas hialuronowy stosować:
- jako dodatek do maseczek z glinką - 1-2 krople kwasu dodać do maseczki, wymieszać nałożyć na twarz na min. 5minut
- jako dodatek do olejków do twarzy, ciała kremów i balsamów, w zależności od potrzeb dodać 2-4 kropli kwasu i wymieszać na dłoni, wmasować najlepiej w mokrą skórę, celem lepszej absorpcji żelu, w stężeniu nie więcej niż ok. 25% udziału w kosmetyku, przy wyższym stężeniu kwas hialuronowy tworzy film na skórze.
- jako serum do włosów - do olejku, balsamu do włosów dodać ok. 10 kropli kwasu, wymieszać, nałożyć na zniszczone partie włosów, na kilka godzin przed myciem
Przechowywać w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Najlepiej w lodówce w temp. 4 - 10 st. C.
Bezpieczeństwo
HA jest substancją biozgodną, nie wywołuje żadnej niekorzystnej reakcji po zastosowaniu - podrażnień, alergii, zaczerwienienia, pieczenia. Odczyn pH kwasu hialuronowego wynosi 6,0 do 7,5.
Produkty z kwasem hialuronowym można bezpiecznie stosować zimą, ponieważ, w przeciwieństwie do kremów, w których czynnikiem nawilżającym jest woda, nie wywołują rozszerzania naczyń krwionośnych.
POJEMNOŚĆ: 10ml , 30ml
SUROWIEC KOSMETYCZNY