Fuzja Logo
0


MYDŁO KONOPNE

MYDŁO KONOPNE

Konopne robione ręcznie mydło z olejem konopnym o specjalnej recepturze z olejkami eterycznymi i ekstraktem z pestek grejpfruta. Olej konopny to jeden z czołowych olei prozdrowotnych o szerokim zastosowaniu. Główna zaleta oleju z konopi to wysoka zawartość nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6. Dodatkowo zawiera też karoten, fitosterole, minerały (wapń, magnez, potas, żelazo, cynk) witaminy A, B1,B2, B3, B6 oraz aminokwasy. 

Konopie (Cannabis sativa) - Lecznicze zastosowanie konopi staje się ostatnio coraz bardziej powszechne dzięki licznym badaniom naukowym, coraz większej liczbie osób które skorzystały z ich właściwości oraz szerszemu rozpowszechnieniu informacji na ten temat. Konopie są często stosowane do celów terapeutycznych bez wymaganych kryteriów dotyczących zapewnienia poprawy wyników leczenia. Konopie medyczne to konopie uprawiane wg ustalonych norm, które przeszły odpowiednią kontrolę jakości, zgodnie z międzynarodowymi zasadami dotyczącymi ziołowych produktów leczniczych. Określenie "marihuana przeznaczona do użytku leczniczego" odnosi się zasadniczo do celu, w jakim produkt jest używany, a nie do jego jakości. Olej konopny jest doskonałym olejem kosmetycznym znajdującym zastosowanie w leczeniu skóry trądzikowej, łojotokowej, suchej oraz skóry ze zmianami łuszczycowymi.

Ekstrakt z pestek grejpfruta (Grapefruit Seed Extract) to czysty koncentrat bioflawonoidów i witaminy C, a użyty został jako naturalny konserwant. Pozytywnie działa na skórę, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie na skórę, zabija wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty. Wzmacnia układ odpornościowy organizmu, pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Jako wyciąg z pestek jest produktem naturalnym, zawierającym tzw. kompleks C utrzymujący równowagę fizjologicznej organizmu.

Mydła nie zawierają surowców pochodzenia zwierzęcego, a ich produkcja nie wiąże się z jakimikolwiek testami z udziałem zwierząt (cruelty-free).